budějovický majáles

30. dubna – 5. května 2012

divadlo feste /česko

inscenace: haz.art / čtvrtek

the feud /anglie

indie rock / pátek, sokolský ostrov

kašpárek v rohlíku /česko

bejbypankový kabaret / čtvrtek, piaristické náměstí

giantree /rakousko

indie pop / pátek, sokolský ostrovTemné strany Majálesu

napsáno 4. května 2012

Bylo ráno a byl čtvrtek, jaký krásný den -  před chalupou lezl krtek právě z díry ven. Dál už to asi znáte. Smát se ale krátkozrakému sousedovi, který zapadl do otevřeného kanálu, protože jste mu v noci sundali dekl od kadibudky, není správné. A položme si raději otázku, jak se dal ten budějický Majálesový čtyřboj vůbec stíhat.

Velbloudice postříkal jogurt. Byl prasklý.

napsáno 4. května 2012

Jít pít a pařit do klubu ještě za světla? Krajně odpudivá představa. Pracujme ale s informací, že tam kde mají polární den, to zažívají půl roku v kuse. A vzhledem k tomu, že v těchto smutných severských krajích vládne přísná ruka prohibice, hned se jde do čtvrtečního alkoholického Velblouda veseleji.

Sparta nebo Slávie?

napsáno 3. května 2012

S deštníkem nebo bez - to je to oč tu běží. Riskovat zmoknutí, anebo s sebou přenášet permanentní hromosvod? Zuhelnatělé kouřící zbytky statečných nositelů deštníků pokrývaly včera večer budějovické chodníky v tlustých vrstvách. Ale ani to nezabránilo majálesuchtivému lidu přesouvat se mezi akcemi. A kam se za té sloty chvátalo? No přece do Slavie...

PATRIK A RENÉ SE ROZCHÁZEJÍ VE ZLÉM! Soud o holuba pokračuje

napsáno 3. května 2012

Pochopitelně, že nadpis nemá nic společného s následujícím textem, ale přitáhnout pozornost čtenářů je čím dál těžší. Buďte ale ujištěni, že včerejší představení kočovné kumpanie Buchty a Loutky, která k nám dorazila až z naší hlavní překrásné stověžaté matičky Prahe, byla naprostá pecka.

Pořadatelé vládnou temnými silami !

napsáno 3. května 2012

Pro pořadatelský tým Majálesu je nezbytným pomocníkem kromě geniálního načasování a kolektivního strategického plánování  také nemalá dávka intuice. Jejich schopnost předvídat budoucnost začíná už ale být podezřelá všem lidem okolo. Správně odhadnout, co se bude divákům líbit, je nesmírně složité, a tak se organizátoři pravděpodobně obracejí i na specialisty z netradičních oborů. Máme se ale obávat magické Apokalypsy?

Tropický ráj klidu v bouři nespoutané kultury

napsáno 2. května 2012

Někdy je práce radostí, většinou když spojíte příjemné s užitečným. Například když vám v kapse chrastí ještě pár pětek, zatímco sedíte v příjemné čtverce, popíjíte chlazenou dvanáctku a společnost vám dělá pohledná osmnáctka, kterou jste vytáhli na dvojku bílého. Zvlášť, když je máj, a k tomu ještě prvního. Jasně, může se to pokazit, když její táta, čtyřicátník, vás hledá po městě s nabitou osmatřicítkou, to je potom rázem jako pátek třináctého. Jenže to už by byl jiný příběh.

Chytneme z pobytu ve stanu pLÍŠEŇ?

napsáno 2. května 2012

K prasknutí nacpaný teátr stan na Sokoláku hostil představení „Putin lyžuje“ divadla Líšeň. S malou nedůvěrou vůči uzavřeným plátěným prostorám, kde se pracuje s otevřeným ohněm, jsem se nakonec odvážil dovnitř. Doteď nevím, jestli to bylo dobře.

Žádná není dlouho panna, když sedává U Havrana

napsáno 2. května 2012

V čas, kdy žlutá pole řepky vhání slzy do očí i totálně neromantickým alergikům a kvetoucí třešně v centru města se rázem stávají nedostatkovým zbožím, rozhodl jsem se projít něco málo budějovických majálesových osvěžoven, abych hloubkově zhodnotil jejich kvalitu. Nemusím připomínat, že jsem se zhostil toho úkolu s radostí a vervou sobě vlastní.

Poutníkem mezi puntíky

napsáno 1. května 2012

Pokud jste včera nestíhali vyrazit na jednu ze skoro dvou desítek akcí z nějakých objektivních důvodů, například proto, že sedíte ve vězení nebo jste mrtví, dnes už se doopravdy nevymlouvejte na zalomený pilník z manikúry, a skutečně utečte. Ani pokročilé stadium rozkladu či odpudivá plíseň by vám totiž nemělo zabránit pokochat se ulicemi města, kde to tenhle týden žije.

Módní policie zasahuje !

napsáno 1. května 2012

Jak se podepisuje extrémní pracovní vypětí na vzhledu členů pořadatelského týmu? Co za trendy outfit nosí lidé, kteří jsou vidět? Preferuje Džuny slušivé trenýrky stejně jako Barbora Kočvarová? A nejsou to náhodou úplně ty samé trenýrky?

Krev je skutečná, dětské zuby nikoliv

napsáno 1. května 2012

Prozatím nejdestruktivnější představení včerejšího dne. A to nejen tím, co se odehrávalo na jevišti. Atmosféra očekávání nových skečů rozpálila diváky do té míry, že rtuť v teploměru dosáhla standardu finské sauny. Ve vařícím podkroví Studentského univerzitního divadla interpreti Arte della Tlampač doslova potili krev.

WARM-UP párty ve Velbloudu

napsáno 29. dubna 2012

Vidět slepeckého psa, který hovoří plynně finsky, není moc pravděpodobné, ale je to mnohem pravděpodobnější, než že by nějaká kapela začala hrát včas. Start WARM-UP je v osm, takže přicházím decentně na půl devátou. Prozatím se nic neděje, jen mě znervózňuje poměrně husté zastoupení lidí se sluchátky na krku.

...A bylo ticho a zvukař řekl „Je to dobré!“

napsáno 29. dubna 2012

Pokud máte výčitky ze svých odstávajících uší anebo se vám jen stýská po Otíkovi z filmu „Vesničko má středisková“, trefili jste se při včerejší návštěvě WARM-UPu ve Velbloudu hned dvakrát.

Startovní čára

napsáno 29. dubna 2012

Člověk se učí celý život. Obvykle pak trapně umírá, aniž by nasbíraná moudra předal zavčasu mladším generacím. Nebo už neví, ve které skleničce na nočním stole má zuby, natož aby udržel moč nebo nějaké moudro. A tak se ustavičně všichni hrabeme v tom samém lese otazníků, a přitom je to celkem zbytečné. Rozhodl jsem se proto ještě za střízlivého a nesenilního stavu (je sobota podvečer, takže zatím dobrý) předat všem lidem dobré vůle prostřednictvím tohoto "blogu" jedno moudro: „Nikdy si neplácejte s blonďáky. A určitě si neplácejte ani s blondýnami, i když jsou zrovna nazrzlejší.“


Předchozí video
Následující video

Budějovický Majáles je nezávislý a nekomerční festival živé kultury.
Je unikátní nejen svým rozsahem a rozmanitým programem, který sází na originalitu
účinkujících, ale především svou koncepcí. Připravuje ho tým dobrovolníků, jejichž jedinou
odměnou je poděkování návštěvníků a radost z města, které ožívá kulturou.
Je-li vám to sympatické, zapojte se! Majáles není samozřejmost.

Chcete zde být i vy? Neváhejte nás kontaktovat – rádi vám nabídneme spolupráci na míru!