budějovický majáles

30. dubna – 5. května 2012

divadlo feste /česko

inscenace: haz.art / čtvrtek

tata bojs /česko

alternative rock / sobota, sokolský ostrov

puding pani elvisovej /slovensko

alternative electronica / sobota, sokolský ostrov

million dollar mercedes band /španělsko

balkánská dechovka / pátek, sokolský ostrovtemné strany majálesu

Bylo ráno a byl čtvrtek, jaký krásný den -  před chalupou lezl krtek právě z díry ven. Dál už to asi znáte. Smát se ale krátkozrakému sousedovi, který zapadl do otevřeného kanálu, protože jste mu v noci sundali dekl od kadibudky, není správné. A položme si raději otázku, jak se dal ten budějický Majálesový čtyřboj vůbec stíhat.

Ono to totiž stíhat lidsky nešlo. Bylo to snad poprvé, co jsem litoval, že Budějice nemají metro stejné jako v Prahe. Minimálně trasa Velbloud-MC Fabrika-zastávka Slávie a konečná vystupovat-K2, byla vytížená tak, že se agenti CIA u satelitů domnívali, že studenti hromadně konvertovali k islámu a zmateně v procesích hledají cestu do Mekky.

Do Mekky naštěstí nikdo nemířil, snad pár truchlivých případů vyrazilo do Meka. Ostatní dali radši přednost okenní stravě, zejména u PRisťáku, kde díky úžasnému koncertu Velikého ZUŠ bandu všechny sýry zezelenaly v chlaďáku závistí. Banda bandu dala náměstí atmosféru blyštivého Las Vegas, případně méně blyštivého Atlantic city. Chyběla jen ruleta a těstovinový salát zdarma.

Hustý Hameln a nebo Dispersion? Honem honem, Velvety stihnu v ČeBu i jindy...Já chci slyšet Potrubí, ale ten chlapík ve Slávii z Noncitizen zní jako by spokl horkou bramboru a chci to vidět. Kdo jsou to Podzemníci a proč mají tak legrační jméno, nesmím tam chybět....!

Protože selhaly i poslední snahy naklonovat se ze své paroubkovské bradavice, nezbylo než rotovat mezi koncerty a tu a tam oželit čas na rum. Několik lidí dokonce ošklivě polekalo to, že jsem střízlivý. Na velkém finále Majálesu to napravíme! I proto se dnes těším na vypečený Sokolský ostrov, kde bude na dohled a dosah všechno.

A jen na dosah Zibiho levé bradavky!

Předchozí video
Následující video

Budějovický Majáles je nezávislý a nekomerční festival živé kultury.
Je unikátní nejen svým rozsahem a rozmanitým programem, který sází na originalitu
účinkujících, ale především svou koncepcí. Připravuje ho tým dobrovolníků, jejichž jedinou
odměnou je poděkování návštěvníků a radost z města, které ožívá kulturou.
Je-li vám to sympatické, zapojte se! Majáles není samozřejmost.

Chcete zde být i vy? Neváhejte nás kontaktovat – rádi vám nabídneme spolupráci na míru!