budějovický majáles

30. dubna – 5. května 2012

kašpárek v rohlíku /česko

bejbypankový kabaret / čtvrtek, piaristické náměstí

giantree /rakousko

indie pop / pátek, sokolský ostrov

luise pop /rakousko

indie rock / pátek, sokolský ostrov

puding pani elvisovej /slovensko

alternative electronica / sobota, sokolský ostrovsparta nebo slávie?

S deštníkem nebo bez - to je to oč tu běží. Riskovat zmoknutí, anebo s sebou přenášet permanentní hromosvod? Zuhelnatělé kouřící zbytky statečných nositelů deštníků pokrývaly včera večer budějovické chodníky v tlustých vrstvách. Ale ani to nezabránilo majálesuchtivému lidu přesouvat se mezi akcemi. A kam se za té sloty chvátalo? No přece do Slavie...

Koncert kapelky „Pošťák Jim“ ve Slavii byl pro mladé umělce celkem oříšek. Tvrdý. Únava materiálu, náročné hledání mikrofonu k saxofonu, epidemie žluté zimnice spolu s nadměrnou kučeravostí vlny se na nich krutě podepsaly, a ani Pikyho leprikóní vyboulené sexy punčocháče na tom nemohou už nic změnit.

Jeho syrový chraplavý hlas, připomínající rezavou řetězovou pilu, se divoce zařezával do srdcí posluchačů, ale něco tomu pořád malinko chybělo. Kritiky nesmlouvavého reportéra, který v životě nehrál na žádný hudební nástroj, nebude ušetřen ani Honza Kabela, který pár hodin před koncertem dopíjel osmé pivko.

Není proto divu, že když dohrál, vypadal, že se mu dost ulevilo. Jestli ale měl „Pošťák Jim“ trochu problém s doručením hudebních zásilek, vynahradilo to stoprocentně jejich publikum. Rozdováděný kotel nadšeně pomáhal s texty i melodiemi. Věřím, že s takovouhle podporou se v ČeBu neztratí a brzo o nich znovu uslyšíme.

To zase muzika od kapelníků z h.USA byla jiné kafe. Pánové už hrajou tak dlouho, že když jsem ještě tahal kačera, oni už tahali za kačenky. Divoké a nespoutané, publikum hypnotizující. Umí. Jen jsem si trochu nestrategicky vybral pozici u bedny, a tak když si chci vybavit jakoukoliv podrobnost z jejich vystoupení, začne mi znovu hučet v uších.

Pokud vám tedy ve středu hudební předkrm zachutnal, nezapomeňte, že dnes se hudební speciality servírují hned ve čtyřech podnicích současně. Snad nám vydrží počasí i rum.

Předchozí video
Následující video

Budějovický Majáles je nezávislý a nekomerční festival živé kultury.
Je unikátní nejen svým rozsahem a rozmanitým programem, který sází na originalitu
účinkujících, ale především svou koncepcí. Připravuje ho tým dobrovolníků, jejichž jedinou
odměnou je poděkování návštěvníků a radost z města, které ožívá kulturou.
Je-li vám to sympatické, zapojte se! Majáles není samozřejmost.

Chcete zde být i vy? Neváhejte nás kontaktovat – rádi vám nabídneme spolupráci na míru!