budějovický majáles

30. dubna – 5. května 2012

tata bojs /česko

alternative rock / sobota, sokolský ostrov

princess chelsea /nový zéland

indie pop / sobota, sokolský ostrov

million dollar mercedes band /španělsko

balkánská dechovka / pátek, sokolský ostrov

zrní /česko

indie folk / pátek, sokolský ostrovprůvodce majálesem

Pro všechny z vás, kteří se bojíte, že se na Majálesu ztratíte, že nebudete mít co jíst a pít nebo že si nebudete mít kam odskočit, máme dobrou zprávu. Přichází náš virtuální průvodce!

 • Je Majáles zadarmo?
  Ano. Budějovický Majáles je pro všechny zcela zadarmo. Udělalo by nám ale velkou radost, kdyby se každý jeho návštěvník do festivalu zapojil, ať už koupí trička, placky či festivalového pasu nebo pomocí při propagaci a realizaci. Majáles není samozřejmost.
 • Jak se mám zorientovat mezi tolika scénami?
  Každoročně připravujeme podrobný plánek města s vyznačením scén. Letošní novinkou bude navíc navigační systém přímo v ulicích – stačí sledovat linky na chodníku!
 • Kde najdu ztráty a nálezy?
  V pátek a sobotu bude v provozu náš informační stánek na Sokolském ostrově, kde budeme shromažďovat nalezené věci. V ostatní dny se, prosíme, obrať na obsluhu na dané scéně (kavárny, bary, kluby...), po skončení festivalu pak pište na zibi@budejovickymajales.cz.
 • Kde si můžu koupit triko, placku nebo festivalový pas?
  Trika, placky a nově i tzv. festivalový pass skýtající četné výhody si budeš moci koupit na Warm-up party 28. dubna ve Velbloudu a na hlavních místech programu daných dní, kde bude každodenně k dispozici merch-stánek alias Íčko.
 • Bude dost mobilních záchodů?
  Kapacity mobilních WC se nám daří každým rokem navyšovat, je to však vzhledem k předem těžko odhadnutelnému počtu návštěvníků záležitost poměrně ošemetná - s naprostou jistotou můžeme letos říci jen to, že záchodků bude víc než loni :)
 • Je Majáles bezbariérově přístupný?
  Většina scén včetně hlavní scény na Sokolském ostrově je bezbariérově přístupných. V současné době bohužel nedisponujeme mobilními WC pro vozíčkáře, řadu alternativ však lze v centru města přeci jen najít. Mapu občanské vybavenosti včetně toalet, občerstvení nebo třeba autobusových zastávek bez bariér můžete najít v tomto přehledu.
 • Chtěl/a bych vám pomoct. Jak se můžu zapojit?
  Zabrus do sekce zapoj se a pusť do své hlavy majálesového ducha! Přiložit ruku k dílu můžeš během konání Majálesu aktivně, například jako brigádník, i pasivně, například zakoupením festival passu, placky nebo trička. Děkujeme každému, kdo pomůže.
 • Přijedu z jiného města. Kde se mám ubytovat?
  Možností ubytování poskytuje město České Budějovice nepřeberné množství. Chceš-li zažít pravého festivalového ducha s karimatkou a spacákem, zarezervuj si místo v kempu ve Stromovce – parku nedaleko centra města. Máš-li raději pohodlí, vybírej z nabídky hostelů a hotelů v centru města i mimo něj.
 • Chtěl/a bych na Majálesu fotografovat. Budu moci pod pódium?
  Chceš-li být privilegovaným fotografem s kartičkou "Press", musíš udělat jediné – pošli nám ukázku svých reportážních fotek na dzuny@budejovickymajales.cz a bude-li se nám tvá práce líbit, máš to v kapse.
 • Kdy bude průvod a kudy povede?
  Odpověď najdeš v sekci průvod a taky na mapce festivalu, kterou nalezneš níže na této stránce.
 • Jaká bude nabídka občerstvení?
  Nabídka občerstvení bude veliká: i letos jsme ve spolupráci s vybranými budějovickými podniky připravili koncept festivalových osvěžoven se zvýhodněnými nabídkami určenými pro návštěvníky Majálesu. Hladovět nebudeš ani na Sokolském ostrově, kde bude k dispozici široká paleta občerstvení pro všežravce i vegetariány.
 • Co budete točit za pivo?
  Samson je naše volba - jsme totiž nenapravitelní patrioti, rádi si koupeme nohy v kašně a neodolatelně nás přitahují dlouhé vlasy! A v neposlední řadě si vážíme zájmu místního pivovaru na kulturní osvětě a dění v našem městě!
 • Naše kapela by chtěla na Majálesu vystoupit. Komu máme napsat?
  Nepište Ježíškovi, napiště zástupcům temné strany! Pokud máte začínající kapelu, je pro vás jako stvořený program Dark Side of Majáles, který letos ovládne budějovickou klubovou scénu. Jestli si na chcete zahrát, napište na kozen@budejovickymajales.cz.
 • Proč nemáte program jako ostatní majálesy?
  V roce 2007 jsme k "velkým" majálesům sdruženým v projektu Český Majáles připojili na základě „přátelské“ výzvy od jeho organizátorů ve smyslu „přidejte se nebo vás převálcujeme“. Nebývale nabitý program ale paradoxně přilákal jen velmi málo návštěvníků, Český Majáles se ocitl v obrovských dluzích a my byli jednou pro vždy poučeni. Druhým důvodem pro náš postoj je zcela opačný přístup: komerční festivaly se často chtějí obohatit na návštěvnících, my chceme obohatit návštěvníky :)

Budějovický Majáles je nezávislý a nekomerční festival živé kultury.
Je unikátní nejen svým rozsahem a rozmanitým programem, který sází na originalitu
účinkujících, ale především svou koncepcí. Připravuje ho tým dobrovolníků, jejichž jedinou
odměnou je poděkování návštěvníků a radost z města, které ožívá kulturou.
Je-li vám to sympatické, zapojte se! Majáles není samozřejmost.

Chcete zde být i vy? Neváhejte nás kontaktovat – rádi vám nabídneme spolupráci na míru!