budějovický majáles

30. dubna – 5. května 2012

princess chelsea /nový zéland

indie pop / sobota, sokolský ostrov

jazzsteppa /anglie, izrael

live dubstep / pátek, sokolský ostrov

luise pop /rakousko

indie rock / pátek, sokolský ostrov

zrní /česko

indie folk / pátek, sokolský ostrovbudějovický majáles 2012

Našlapaná divadelní scéna včetně premiéry hry Divadla Continuo, dvoudenní Sokolák, prosluněný týden a propršená sobota, Piarisťák zaslíbený dětem a streetartu, majálesová kancelář v centru města, největší průšvih a nejlepší fanoušci

 • Dvoudenní openair
  Pohádka o tom, jak se v pátek Sokolák naplnil k prasknutí, jak Rocky Leon strhal všechny statistiky týkající se odpoledního openair dění a The Feud přispěli k davovému šílenství, a jak v sobotu lilo, Princess Chelsea rozehnala mraky a nakonec všechno dobře dopadlo.
 • Průser, sbírka a věrní fanoušci
  Aneb jak jsme špatně počítali, pršelo a naši fanoušci nás zachránili. V takovouhle vlnu podpory jsme ani nedoufali, když jsme spouštěli záchrannou akci. Nicméně jsme našli ohromný potenciál v našich fanoušcích a zjistili jsme, že nás máte vážně rádi. Zajímavostí je, že se sbírky zúčastnili i někteří umělci, kteří na Majálesu vystupovali.
 • Autokino
  Amerika 60. let na náplavce u Dlouhého mostu? Proč ne. Vyprodali jsme všechny brambůrky i popcorn a naši návštěvníci zjistili, že nefunkční anténa je skvělou příležitostí k navazování kamarádských vztahů („my nic neslyšíme!“ „tak pojďte k nám“).
 • Barevné kapky na dlažbě
  Premiéra majálesového navigačního systému v podobě kapek nastříkaných na chodnících. Pochopení navigace na základě odpovědí respondentů odhadujeme na zhruba jednoho návštěvníka ze sta a jednoho člena týmu z deseti, a co hůř: barevné kapky nakonec nesmyl slibovaný (a zprvu i obávaný) déšť, ale až naše rýžáky.

Budějovický Majáles je nezávislý a nekomerční festival živé kultury.
Je unikátní nejen svým rozsahem a rozmanitým programem, který sází na originalitu
účinkujících, ale především svou koncepcí. Připravuje ho tým dobrovolníků, jejichž jedinou
odměnou je poděkování návštěvníků a radost z města, které ožívá kulturou.
Je-li vám to sympatické, zapojte se! Majáles není samozřejmost.

Chcete zde být i vy? Neváhejte nás kontaktovat – rádi vám nabídneme spolupráci na míru!