budějovický majáles

30. dubna – 5. května 2012

giantree /rakousko

indie pop / pátek, sokolský ostrov

puding pani elvisovej /slovensko

alternative electronica / sobota, sokolský ostrov

rocky leon /u.s.a.

reggae / pátek, sokolský ostrov

kašpárek v rohlíku /česko

bejbypankový kabaret / čtvrtek, piaristické náměstíPrimátor za pultem...

napsáno 19. září 2012

Jsme mladí, neklidní, a pořádně nás štve, když se ve městě nic neděje. Majáles si užíváme všichni a čerpáme z něj ještě dlouho, ale co si budeme povídat, 51 týdnů bez něj je proklatě dlouhá doba.

Chceš to tu mít hezký?

napsáno 12. září 2012

Jsme z Budějovic. Ovšem znamená to, že by nás nemělo zajímat nic mimo naše město? Opravdu je naše okolí jen to, co vídáme každý den? Každý rok se společně během Majálesu snažíme udělat z Budějovic ještě lepší město pro život. Máme rádi hezké věci, proto si užíváme naše náměstí, hrdě přespolní přátele provázíme po místních uličkách a spokojeně se usmíváme, když znovu slyšíme lidi opěvovat krásu jihočeské krajiny.

Majálesová sbírka - den vítězný!

napsáno 24. května 2012

Majálesová sbírka se přehoupla do svého devátého – vítězného dne. Právě dnes se totiž podařilo to, co se zpočátku zdálo jen těžko uvěřitelné. Díky podpoře více než 200 lidí se vybralo všech potřebných 104 000 korun a nyní již tedy definitivně můžeme říct, že rozpočet největšího ročníku v historii Budějovického Majálesu byl naplněn.

Majálesová sbírka - den sedmý

napsáno 22. května 2012

Během sedmého dne naší sbírky přibylo na účet dalších 10 tisíc korun a cíl se nám přiblížil na dohled. Již se podařilo vybrat 85% potřebných financí a stále věříme, že do pátka se nám podaří vybrat zbývajících 16 000.

Majálesová sbírka - den šestý

napsáno 21. května 2012

O víkendu sice tempo sbírky nebylo tak strhující jako minulý týden, to ovšem neznamená, že by se neposouvala dopředu. Ozvalo se nám totiž hned několik zástupců médií, kteří byli překvapení z toho, jak velkoryse se naši návštěvníci ke sbírce postavili.

Majálesová sbírka - den třetí

napsáno 18. května 2012

Od chvíle, kdy jsme naše návštěvníky požádali o pomoc v tíživé situaci, uplynuly teprve 3 dny. Již se však podařilo získat takřka 2/3 potřebných prostředků. Zvěsti o ochotě a sounáležitosti Vás, majálesových příznivců, se již rozšířily po celé republice a do sbírky se zapojuje čím dál víc lidí z jiných krajů.

Majálesová sbírka - den druhý

napsáno 17. května 2012

Je to neuvěřitelné. Majálesová sbírka se rozjela ve strhujícím tempu – každou hodinu přicházejí do Horké Vany noví lidé nakoupit trička, několikrát denně na majálesovém účtu nacházíme další a další příspěvky od návštěvníků. Od začátku jsme věřili ve Vaši loajalitu, ovšem její míra nadchla každého z nás...

Majálesová sbírka - den první

napsáno 16. května 2012

Již od počátku jsme věřili v podporu návštěvníků, ovšem tempo, kterým se naše benefiční akce rozjela, zaskočilo i nás. Během prvního dne se nám podařilo vybrat 40 000 korun, tedy takřka 40% potřebných peněz!

Majáles volá o pomoc

napsáno 15. května 2012

Až do posledního okamžiku jsme odmítali jakkoli snižovat bohatost programu, který jsme vám letos nabídli. Věřili jsme totiž, že se nám letošní rekordní rozpočet podaří naplnit a více než 140 umělců lze návštěvníkům přinést i bez vstupného. Pak ale přišel okamžik závěrečného vyúčtování a s ním zděšení.

Co máš na sobě? A máš co poslouchat?

napsáno 8. května 2012

Nestihli jste si koupit majálesové tričko? Chcete si zavzpomínat na to, koho všechno jste na festivalu slyšeli? Budějovický Majáles 2012 je sice za námi, ale prodej jeho triček a mp3 nahrávek jede dál! Ke každému zakoupenému tričku či majálesovému sampleru navíc dostanete plakát i placku zdarma!

..změňte své víkendové plány! Máme pro vás program na sobotu!

napsáno 4. května 2012

Pokud jste až doteď tápali, jak nás mohlo napadnout udělat open-air na dva dny a k čemu to je, když se ani pořádně nevyspíte, nyní máte možnost se všechno dozvědět: jednoduše jsme se rozhodli, že vás v sobotu nemůžeme ochudit o program, který je přinejmenším stejně dobrý jako páteční! 

Nehněvej se, netas kolt - vyzkoušej si paddleboard....

napsáno 3. května 2012

Kdo vyrobil ta krásná majálesová trička? Kdo vám nabídne zbrusu novou atrakci - paddleboard? S kým si budete moci zasoutěžit o poukázky na oblečení v hodnotě 20 tisíc?

Jdeme do finále! Co si nenechat ujít v pátek?

napsáno 3. května 2012

Na úvod třeba říci, že nejlepší bude si v pátek nenechat utéct vůbec nic - umístění většiny dění na Sokolský ostrov to dokonce do velké míry umožňuje - na pátek nejsou kromě občasných přeháněk meterologického charakteru navíc hlášeny žádné významné změny, takže vám pranic nebrání vychutnat si první den majálesového open-airu až do dna!

Samson stan: pivo, slečny, hry a tanec

napsáno 3. května 2012

Máte chuť na pivo a chcete se schovat před přeháňkou, která právě zkrápí Sokolský ostrov nebo naopak před spalujícím žárem bezmračné oblohy? (Nehodící se škrtněte podle aktuálního stavu téměř aprílového počasí). Pak určitě zajděte do Samson stanu a zahrajte si Beer pong! Nevíte, co to je? Čtěte!

Majálesový fotostan

napsáno 3. května 2012

V poslední době je na řadě festivalů oblíbenou atrakcí možnost nechat se zvěčnit „v akci“ a odnést si vzpomínku v podobě vytištěné fotografie. Sokolák je zalitý sluncem, jste obklopeni svými kamarády, hraje příjemná hudba a vy máte skvělou náladu. Přesně to je situace, kdy by si člověk chtěl odnést něco na památku, aby mohl později zavzpomínat na svůj nejpříjemnější týden v roce.

Čtvrtek: přijede Vrtek

napsáno 2. května 2012

Jak už mnozí pochopili z nadpisu, zítra, tedy ve čtvrtek, nás čeká hlavní den majálesové pouliční scény, která letos uvítá nejen Vojtu Vrtka, ale i Kašpárka v rohlíku, Panenku vyzutou, HUSO a další skvělé streetartové záležitosti. Jak se v tom ale vyznat? Nemějte strach, jsme tu opět pro vás!

Podpoříš nás? A jak moc?

napsáno 1. května 2012

Víme, že to všichni milujete a proto opět zavádíme systém Vyber si svou cenu. Osvědčilo se nám to, spousta z vás si totiž uvědomuje, že kultura není zadarmo, a že čím víc nám za propagační, ale zároveň fakt hezký předměty dáte, tím více se to vrátí v podobě dokonalého festivalu a ještě nám uděláte radost.

Co nás čeká ve středu?

napsáno 1. května 2012

Rozhodli jsme se, že vás vždy den dopředu budeme informovat o bonbóncích, které byste neměli prošvihnout - usnadníme tápání váhajícím a projdeme program s dalekozrakými, kteří si zapomněli brýle. Ale k věci - kam ve středu?

Na co v úterý?

napsáno 30. dubna 2012

Tak se nám dnes rozjel kolotoč divadel, hudby, pouličního umění, vernisáží, přednášek a řady dalších akcí. Program je více než bohatý – ovšem kdo si z něho má vybrat? Abychom vám ulehčili rozhodování, přinášíme stručného průvodce zítřejším dnem.

Nehaž to tam, odevzdej to!

napsáno 30. dubna 2012

Konečně jsem zvládli zařídit to, po čem mnozí z vás volali. Ceníme si vaší uvědomělosti a doufáme, že ji prokážete naživo. Ano, na Sokoláku bude motivační program na úklid našeho výsostného království, takže méně plastových kelímků na zemi a hezčí prostředí pro nás všechny!

Samolepky, co vydrží věčně! S láskou od Skinbooku.

napsáno 29. dubna 2012

Určitě jste si všimli, že letos máme dvě verze báječných majálesových samolepek - a taky jste jistě zaznamenali, že jedna nese maličký, leč významný nápis hlásající, že samolepky s láskou vyrobil Skinbook. Tápete-li, co je to Skinbook a jak vypadá jeho láska, máme pro vás odpovědi! 

Změny, zmatky, skřítci a hlavy popletené

napsáno 29. dubna 2012

Občas se stává, že ne vždy jde podle plánu, komunikace se nedaří, auta nestartují a účinkující mají rýmičku - čtěte pozorně, přinášíme vám první (a doufáme, že i poslední) várku změn v programu Budějovického Majálesu.

Divadlo Continuo zahájí Majáles inscenací Sousedi

napsáno 29. dubna 2012

Divadlo Continuo je headlinerem majálesové divadelní scény a jedním z nejznámějších souborů experimentálního divadla u nás. Do Budějovic jeho soubor přiveze zbrusu novou hru Sousedi, na kterou se můžete těšit již zítra v 19:00 ve velkém sálu domu Slavie. Kým ale Continuo doopravdy je? Co chce vytvářet? A co pro své diváky chystá na léto? Odpověď na všechny tyto otázky vám nyní přinášíme v samostatném článku.

Co dělají ti lidé za výlohou?

napsáno 29. dubna 2012

Všechny stoly v Horké Vaně obsazené majálesovým týmem, mezi hromadami kabelů, smluv, paragonů a hrnečků od kávy pobíhají lidé v týmovém tričku. Tak na tento obrázek letos zapomeňte. Zajistili jsme si totiž vlastní kancelář, která je v tak trochu netradičních prostorách.

Přepnuto na mód Majáles

napsáno 28. dubna 2012

Ano! Počínaje dnešním dnem většina z nás přeladila na úplně jinou vlnu myšlení. Ti, kteří by včera pro tu krásnou holku snesli modré z nebe ji dnes jen automaticky pozdraví a připojí nejspíš větu: " děkuji za příjemnou spolupráci" nebo "naviděnou".

Festival krátkých filmů Praha na Budějovickém Majálesu!

napsáno 27. dubna 2012

Chcete si zajít na nějaký pěkný film, ale nemáte na to dost času? Co takhle krátké filmy? Výběr z festivalu krátkých filmů Prague Short Film Fest můžete zhlédnout v úterý po celý večer ve Slávii. Na to už si přeci minutku najdete...

Tak trochu zapomenutá kaplička umění

napsáno 25. dubna 2012

Je přímo na náměstí a, ruku na srdce, kolik z vás v té budově někdy bylo? Možná, že jste tam zabloudili někdy se školou, nebo jen tak náhodou. Nebo snad cíleně sledujete vernisáže a navštěvujete každou budějovickou výstavu? Ať tak či onak, řeč je pochopitelně o Domu umění, který se letos stal partnerem Majálesu.

Silent disco na náměstí - rezervace spuštěna

napsáno 25. dubna 2012

První majálesový den přinese kromě spousty překvapení, jak už jsme psali, i pompézní zahájení s videomappingem. Následovat bude první jihočeské Silent Disco pod širým nebem. Bojíte-li se, že se na vás nedostanou sluchátka, rezervujte si je! Napište nám a budou vaše!

Polep si elipsy!

napsáno 25. dubna 2012

Pokud se stejně jako my už nemůžete dočkat, až budete moci polepit celý svůj byt, psa, kočku, lavici či záchody oblíbené putiky majálesovými samolepkami, máme pro vás skvělou zprávu: nové samolepky Budějovického Majálesu spatří světlo světa již tento pátek!

Majálesový WARM-UP přichází!

napsáno 23. dubna 2012

Letošní majálesový WARM-UP bude ještě větší party než obvykle! Přijďte si jako první posluchači v České republice užít Silent koncert! O ten se postará legenda budějovické scény – kultovní VEES, kteří přeci na žádném ročníku Majálesu nemohou chybět!

Otevíráme fotoworkshop, neváhejte a hlaste se!

napsáno 22. dubna 2012

Toužíte znát osvědčené triky a postprodukční vychytávky profesionálních fotografů? Chybí vám zpětná vazba k vašim snímkům? Máte-li chuť se naučit něco nového, pak je tu právě pro vás workshop s profesionálním fotografem Jakubem Hemalou! Ptáte se, jak na to? Máme pro vás odpověď!

Wanted: fotografové a kameramani!

napsáno 20. dubna 2012

Umíte fotit lidi a baví vás zachycovat jedinečné okamžiky, neopakovatelné úhly pohledu, strhující emoce i výkony na hranici lidských možností? Točíte jedno video za druhým a nad každým vaším snímkem slintají kamarádi ještě rok potom? Pak hledáme právě vás! 

Dědo, pojď na Majáles!

napsáno 18. dubna 2012

„Dědo, zase začal ten Majáles, to za náma zas vnoučata celý týden nepřijedou. No jo, to víš, to jsou ty jejich akce pro mladý, my taky chodili na tancovačky.“

Piknik na Zlatém mostě

napsáno 13. dubna 2012

Protože pouliční scéna je letos tak trochu guerillová a netají se chvályhodnými ambicemi vstupovat do veřejného prostoru, představujeme vám další výživný projekt, který jsme pro vás přichystali ve spolupráci s CBArchitektura a Domem umění České Budějovice - Piknik na Zlatém mostě!

Frajer, normální frajer!

napsáno 11. dubna 2012

Přesně tahle slova každoročně slýchají námi tolik milovaní brigádníci. Ano, sice jsme třicetihlavý tým, ale ani tenhle počet nadšenců není pro majálesový týden dostačující. Budování nepostavitelných stanů, hodiny zábavy s gafou (jestli nevíte, co to je, je nejvyšší čas dát se k nám), rozvážení ToiToiek (neplést s vyvážením), prodávání majálesových triček a placek, nošení kytar vašich hudebních idolů, u toho a mnoho dalšího je Tě potřeba během festivalu! Tak přilož ruku k dílu a buď u toho!

„Škoda nevařit - Kuchařka plná hudby“

napsáno 10. dubna 2012

Martin Škoda je 17letý týpek, který má rád hudbu a dobré jídlo, a tak se rozhodl napsat kuchařku pro mladé, napěchovanou originálními recepty a hudbou.  „Škoda nevařit - Kuchařka plná hudby“ by měla spatřit záři reflektorů v knihkupectvích již 16. dubna. A protože je tahle knížka nejen o jídle, ale také o muzice, rozhodl se jí Martin pokřtít na Budějovickém Majálesu. Na budějovickém proto, že pochází ze Soběslavi a na Majálesu zase proto, že je to Majáles. 

Majáles expanduje na JČU!

napsáno 8. dubna 2012

Jsme velmi rádi, že můžeme do majálesového dění oficiálně přivítat akademickou obec! Jihočeská univerzita se letos poprvé stala partnerem Budějovického Majálesu, zúčastní se průvodu a přispěje i do programu!

Pozvi kamarády!

napsáno 5. dubna 2012

Toi-Toiky jsou objednány, pronájem Sokolského ostrova domluven, Redbully nakoupeny, časový skluz máme, nestíháme. Prostě už je vše připraveno na příchod dalšího ročníku Budějovického Majálesu. Ten bude rekordně rozsáhlý – více jak stovka umělců, workshopy, promítání, videomapping, silent disco, autokino – na to všechno se můžete letos těšit.

SemTam - SmeTam!

napsáno 31. března 2012

Ve spolupráci s kulturním občasníkem SemTam jsme pro vás připravili speciální přílohu o Majálesu, kterou můžete najít v jeho novém čísle. To vyšlo ve čtvrtek a můžete se v něm dozvědět plno dosud tajných zákulisních informací z prostředí přípravy festivalu.


Předchozí video
Následující video

Budějovický Majáles je nezávislý a nekomerční festival živé kultury.
Je unikátní nejen svým rozsahem a rozmanitým programem, který sází na originalitu
účinkujících, ale především svou koncepcí. Připravuje ho tým dobrovolníků, jejichž jedinou
odměnou je poděkování návštěvníků a radost z města, které ožívá kulturou.
Je-li vám to sympatické, zapojte se! Majáles není samozřejmost.

Chcete zde být i vy? Neváhejte nás kontaktovat – rádi vám nabídneme spolupráci na míru!