budějovický majáles

30. dubna – 5. května 2012

divadlo feste /česko

inscenace: haz.art / čtvrtek

rocky leon /u.s.a.

reggae / pátek, sokolský ostrov

jazzsteppa /anglie, izrael

live dubstep / pátek, sokolský ostrov

a whisper in the noise /u.s.a.

art rock / pátek, sokolský ostrovchceš to tu mít hezký?

Jsme z Budějovic. Ovšem znamená to, že by nás nemělo zajímat nic mimo naše město? Opravdu je naše okolí jen to, co vídáme každý den? Každý rok se společně během Majálesu snažíme udělat z Budějovic ještě lepší město pro život. Máme rádi hezké věci, proto si užíváme naše náměstí, hrdě přespolní přátele provázíme po místních uličkách a spokojeně se usmíváme, když znovu slyšíme lidi opěvovat krásu jihočeské krajiny.

Každý z nás má právo žít v prostředí, které se mu líbí. Z toho ovšem také plyne jedna povinnost – měli bychom udělat vše pro to, abychom naši spokojenost mohli sdílet s co nejvíce lidmi. Proto nehážeme odpadky na zem, proto opravujeme fasády svých domů, proto s nadšením sledujeme každého dalšího umělce, který vymyslel, jak zvelebit prostředí měst.

Naše nadšení pro společnou věc však nesdílí jedna firma, a to přestože je s dějinami naší země pevně spjata a hrdě se k tomuto odkazu hlásí. Vedení této firmy si totiž více váží mistrovství v letecké akrobacii, golfových turnajů pro děti, setkání automobilových veteránů a dalších akcí, které štědře podporuje, ovšem to, jak vypadá prostředí, do kterého se každé ráno probouzíme, ji asi nezajímá.

Hlavní motivací celého majálesového týmu je, že se chce přispět ke všeobecnému úsilí, na jehož konci nestojí nic menšího než to, že Česká republika bude zemí, kde je radost žít. A přispět k tomu často nemusí stát hodiny času. Nyní můžeme výrazně ovlivnit naše prostředí tím, že řekneme jedinou větu. Že požádáme jednu firmu, aby ukázala, že zná hodnotu odkazu, na kterém staví, a pozvedla zašlou slávu výjimečné kulturní památky. Že řekneme „Firmo Mattoni, opravme Kyselku“. Celý Majálesový tým to říká – a pořádně nahlas. Připojte se k nám!

Petice a informace o akci na záchranu lázní Kyselka na http://www.zachrante-lazne-kyselka.cz/cz/

Facebooková kampaň na podporu akce https://www.facebook.com/OpravteKyselku

Budějovický Majáles je nezávislý a nekomerční festival živé kultury.
Je unikátní nejen svým rozsahem a rozmanitým programem, který sází na originalitu
účinkujících, ale především svou koncepcí. Připravuje ho tým dobrovolníků, jejichž jedinou
odměnou je poděkování návštěvníků a radost z města, které ožívá kulturou.
Je-li vám to sympatické, zapojte se! Majáles není samozřejmost.

Chcete zde být i vy? Neváhejte nás kontaktovat – rádi vám nabídneme spolupráci na míru!