budějovický majáles

30. dubna – 5. května 2012

princess chelsea /nový zéland

indie pop / sobota, sokolský ostrov

a whisper in the noise /u.s.a.

art rock / pátek, sokolský ostrov

luise pop /rakousko

indie rock / pátek, sokolský ostrov

jazzsteppa /anglie, izrael

live dubstep / pátek, sokolský ostrovmajálesová sbírka - den vítězný!

Majálesová sbírka se přehoupla do svého devátého – vítězného dne. Právě dnes se totiž podařilo to, co se zpočátku zdálo jen těžko uvěřitelné. Díky podpoře více než 200 lidí se vybralo všech potřebných 104 000 korun a nyní již tedy definitivně můžeme říct, že rozpočet největšího ročníku v historii Budějovického Majálesu byl naplněn.

206 návštěvníků, umělců, soukromých firem a příznivců festivalu z celé republiky se během uplynulých 9 dní zapojilo do majálesové benefice. Celkem 105 708 korun se díky Vaší podpoře podařilo získat v největší kulturní sbírce v historii našeho města. Neuvěřitelné tempo sbírky vyrazilo dech nám všem a není sporu o tom, že se tato akce zapíše do majálesové historie jako jeden z nejúžasnějších momentů, které jsme během devítileté historie festivalu zažili.

Veliká medializace sbírky nenapomohla jen k tomu, aby byla dovedena do zdárného konce, ale zároveň výrazně zviditelnila festival – a přinesla s sebou sponzory pro příští rok. Do sbírky se totiž ve velké míře zapojily také společnosti Albis (10 tisíc korun) a Šumavský pramen (11 tisíc korun – největší přispěvatel sbírky). Ty nám zároveň přislíbily spolupráci pro příští rok, díky čemuž bude moci být program Budějovického Majálesu 2013 znovu o něco bohatší.

Právě díky těmto dvěma soukromým společnostem se sbírce dokonce podařilo o 22 tisíc korun převýšit potřebnou částku. Tyto peníze použijeme pro rozpočet Budějovického Majálesu 2013, což znamená, že se během devíti dní podařilo zcela převrátit naši výchozí situaci. Místo toho, abychom letošní Majáles končili se statisícovým deficitem, končíme jej s penězi do rozpočtu příštího roku.

Pokud jste nestihli přispět či si koupit tričko, stále máte šanci to napravit. Již nebojujeme o uhrazení letošního dluhu, ale o to, aby byl příští ročník co nejbohatší a nejrozmanitější. I nyní tak máte možnost se na festivalu podílet – veškeré vybrané peníze budou použity na Budějovický Majáles 2013.

To, co se za posledních 9 dní podařilo, opravdu nemá v historii festivalu obdoby. Jsme nesmírně zavázáni každému, kdo se na sbírce jakkoli podílel. Díky Vám se podařilo celé republice ukázat, že budějovické publikum je opravdu unikátní a podařilo se vyřešit patrně největší problém, s jakým se kdy festival potýkal. Je skutečně úžasné, jak jste se k naší prosbě postavili a čeho se nám během pouhých 9 dní společnými silami podařilo dosáhnout.

Sounáležitost, kterou jste ukázali v uplynulých 9 dnech, vyrazila dech nám všem. Ode dneška pro nás nejste majálesové publikum – jste pro nás frajeři, co chodí na Majáles...


už máme vybráno 125 733,- Kč!

125 733,- Kč
104 000,- Kč

Na své závazky samozřejmě nezapomínáme. V nejbližší době přineseme výsledky slosování o poukázku na jazykový kurz (a nově také zásobník na vodu) a zároveň informace pro všechny ty, kteří se svým příspěvkem stali členy „VIP klubu“. Zároveň bychom rádi požádali všechny, kteří platili příspěvěk pro VIP klub a neuváděli svůj email, nechť nám jej dodatečně napíší na merch@budejovickymajales.cz . Velmi nám tak usnadní komunikaci...

Předchozí video
Následující video

Budějovický Majáles je nezávislý a nekomerční festival živé kultury.
Je unikátní nejen svým rozsahem a rozmanitým programem, který sází na originalitu
účinkujících, ale především svou koncepcí. Připravuje ho tým dobrovolníků, jejichž jedinou
odměnou je poděkování návštěvníků a radost z města, které ožívá kulturou.
Je-li vám to sympatické, zapojte se! Majáles není samozřejmost.

Chcete zde být i vy? Neváhejte nás kontaktovat – rádi vám nabídneme spolupráci na míru!